De Marne, Bedum, Winsum en Eemsmond mogen praten over fusie

HET HOGELAND – De fusiegemeente (G4) Het Hoogeland komt steeds dichterbij. De provincie heeft de gemeenten Bedum, De Marne, Eemsmond en Winsum toestemming om verder te praten over een fusie.

Het eerdere plan was om de gemeenten Loppersum, Delfzijl en Appingedam ook bij de fusie te betrekken, maar die plannen (G7) lijken nu van tafel. De gemeenten Delfzijl en Loppersum zagen het al niet zitten om met 7 gemeenten samen te gaan tot één.

Eemsmond

De gemeente Eemsmond heeft gekozen voor de G4 variant, tot teleurstelling van gemeente Delfzijl. Zij hadden namelijk graag de Eemshaven erbij gehad. Als De Marne, Bedum, Winsum en Eemsmond er uit komen en in oktober groen licht geven, zal de provincie dat ongetwijfeld ook doen.