Brand bij mouterij in de Eemshaven
Eemshaven – Bij mouterij Holland Malt aan de Westlob in de Eemshaven is zondagmorgen brand uitgebroken in een koelbunker. De brandweerkorpsen van Uithuizen, Middelstum en Bierum zijn ter plaatse geweest om de brand te bestrijden. De brand ontstond door een heet product dat via een pers in een bak omhoog getild werd. Tijdens dat proces is er iets fout gegaan.
Naast de reguliere brandweervoertuigen werd ook een specialistisch schuimblusvoertuig van de brandweer uit Delfzijl ter plaatse gestuurd om te assisteren. In verband met explosiegevaar werd de Westlob richting het bedrijf afgesloten door de politie.
tekst gaat verder onder de foto

Tegen het einde van de morgen was de brand onder controle. De eerste eenheden konden toen retour naar de kazerne. De resterende eenheden doen samen met de bedrijfsdeskundigen een laatste controle.
Bij de mouterij in Eemshaven worden pilsmouten geproduceerd voor de export.